Sabah Gazetesi’nin Logo Yalanı

Bu yazı 24 Ağustos tarihinde Jiyan‘da yayımlanmıştır.

Havuz Medyasının bir numaralı temsilcisi Sabah, dün HDP ve sözde FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü)’nün çalışmalarında kullandığı logolarının benzerliği üzerinden ittifak yaptıklarını öne sürmüştü. Sözde logoyu bir tasarımcı olarak inceleme kararı aldım.

Öncelikle söz konusu logo, logo tasarım şirket ve siteleri tarafından para ile satılan bir logodur. Örnek olarak www.freelogoservices.com sitesinden bir ekran görüntüsünü sizinle paylaşmak istiyorum.

d

Görüldüğü üzere bu logo sitenin arşiv kısmında mevcut. Logonun altına ise istediğiniz yazıyı yazıp sonraki adımda para ile satın alabiliyorsunuz. Peki şimdi ne yapmamız gerekiyor? Bu logoyu satan site ve siteleri terör örgütü üyeliğiyle mi suçlayalım? Ya da paralel yapı ilan edip işbirlikçi mi diyelim? Lütfen bu yalan ve palavraları geçiniz.

Onun haricinde, bu logoyu görsel olarak Google’da arattığımız taktirde birkaç yerde logoyu kullanan diğer şirket ve kurumların varlıklarından da haberdar olacaksınız.

Örnek olarak www.theshayna.com sitesinde bu logoya rastlamak mümkün

d

Ya da gw4.ac.uk sitesinde Building Capacity and Developing People isimli geniş bir PDF dosyasına rastlayabiliriz. PDF’i indirmek için buraya tıklayın

d

cooperaryemprenderenfemenino.wordpress.com adlı sitede, kullanıcı logonun altındaki yazıyı değiştirerek logoyu kullanmış.

Untitled-1

Ayrıca Türkiye’de ise www.basaktarlasi.com adli site, yine logoyu kendi ismine göre uyarlayıp kullanmış.

d

Gördüğünüz üzere söz konusu logo birden fazla yerde gayet güzel ve hoş bir şekilde kullanılmış. Bu siteleri yalancılıkla ve belli örgütlerle işbirliği içerisindeymiş gibi gösterip bunu dillendirmek sadece insanların bize gülmesine sebep olur. Halka alenen yalan söylemek suçtur. Sabah Gazetesi’ne buradan, yazdığı yalan haber için özür dileme çağrısı yapıyorum.

Yorum Bırakın:

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır

Site Footer